یکشنبه ۲۲ فروردین ۰۰

دامنه خدمات ترجمه هوشمند گوگل

این سیستم ترجمه مبتنی بر هوش مصنوعی به جای ترجمه تک تک لغات با استفاده از یک فرهنگ لغت به بررسی معنای کلی واژه ها با توجه به متن و سابقه استفاده کاربر از مترجم گوگل می پردازد و از این طریق بهترین معادل را پیشنهاد می کند.

گوگل اولین بار در ماه نوامبر سال گذشته خدمات ترجمه هوشمند خود را ارائه داد و از جمله زبان های دیگری که تحت پوشش این خدمات قرار دارند می توان به ترکی، پرتغالی، ژاپنی و کره ای اشاره کرد.

فناوری هوشمند این خدمات ترجمه، حتی برای ترجمه جملات هم موضوع کل عبارت یا پاراگراف را در نظر می گیرد و لذا نتیجه کار با ترجمه های ماشینی برخی نرم افزارهای ترجمه بسیار تفاوت دارد. بررسی ها نشان می دهد این ترجمه ها علاوه بر دقیق تر بودن به سبک تکلم مردمانی که اصالتا به همان زبان ها صحبت می کنند نیز نزدیک تر است.

در حال حاضر خدمت ترجمه گوگل از ۱۰۳ زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند و قرار است طی هفته های آینده زبان های بیشتری بر مبنای فناوری هوش مصنوعی گوگل ترجمه شوند.

البته گوگل تنها شرکت ارائه دهنده این خدمات نیست و موتور جستجوی کره ای Naver هم خدمات مشابهی را برای ترجمه زبان های چینی، ژاپنی، کره ای و انگلیسی ارائه می دهد.
منبع: خبرگزاری مهر

Link: http://tarjomegostar.com/news/دامنه-خدمات-ترجمه-هوشمند-گوگل2.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* ترجمه گستر هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!