یکشنبه ۲۲ فروردین ۰۰

کارگاه‌های ویرایش و ترجمه علی صلح‌جو در شهرکتاب

علی صلح‌جو ویراستار و مترجم پیشکسوت در شهر کتاب کارگاه ویرایش و ترجمه برگزار می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگی آنا از روابط‌ عمومی شهر کتاب، دوره‌‌های آموزشی علی صلح‌جو به شرح زیر است:

دوره آموزش ویراستاری

دوره آموزش ویرایش با تدریس استاد علی صلح‌جو در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود. در این دوره دوازده جلسه‌ای، ویرایش صوری و زبانی به صورت نظری و کارگاهی تدریس می‌شود. شرکت در این دوره نیاز به گذراندن آزمون ورودی دارد که در آن توانایی هنرجو در زبان فارسی و انگلیسی (با اولویت زبان فارسی) و معلومات عمومی سنجیده می‌شود. پس از گذراندن این دوره به کسانی که در آزمون پایانی موفق شوند، گواهی‌نامه داده خواهد شد.

علاقه‌مندان برای دریافت کارتِ شرکت در آزمون ورودی، که سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۰ برگزار می‌شود، باید تا ۲۰ اردیبهشت در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) نبش کوچه سوم مراجعه کنند. افرادی که در آزمون ورودی این دوره پذیرفته شوند، پس از ثبت‌نام، از سی خرداد در روزهای سه‌شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۳ می‌توانند در کلاس حضور یابند.

کارگاه آموزش ترجمه

مرکز فرهنگی شهر کتاب دوره «آموزش ترجمه» را با تدریس استاد علی‌ صلح‌جو در ۱۰ جلسه برگزار می‌کند. در هر جلسه ابتدا نکته‌ای درباره مسائل نظری ترجمه (زبان‌شناسی ترجمه) توضیح داده می‌شود و سپس یک یا چند قطعه متن به شیوه گروهی و مقایسه‌ای از انگلیسی به فارسی ترجمه و تحلیل می‌‌شود تا ترجمه مطلوب به دست آید. متن‌ها عموماً از حوزه علوم انسانی و اجتماعی و در سطح دانش‌آموختگان کارشناسی است.

شرکت‌کنندگان در این دوره، پس از گذراندن آزمون ورودی (ترجمه متنی کوتاه) و آزمون نهایی، گواهینامه می‌گیرند. برای گرفتن کارت شرکت در آزمون ورودی که شنبه ۱۶ اردیبهشت ساعت ۱۴ برگزار می‌شود، تا ۱۲ اردیبهشت فرصت دارند در ساعت اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) نبش کوچه سوم مراجعه کنید و برای گرفتن اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرید.
این دوره ده جلسه‌ای است و آغاز آن شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۴ تا ۱۷ است.

با توجه به محدودیت ثبت‌نام، اولویت با کسانی است که زودتر نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت، مهلت ثبت‌نام زودتر از زمان تعیین‌شده پایان خواهد یافت.


منبع: خبرگزاری آنا

Link: http://tarjomegostar.com/news/کارگاه‌های-ویرایش-و-ترجمه-علی-صلح‌جو-در-شهرکتاب8.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* ترجمه گستر هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
new order new order
ورود به سیستم
- فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!